Stijgende warmtekosten
- “We hebben voorbeelden van studenten voor wie de energiekosten met 90 euro stijgen, op een huur van 300 euro”, zegt Lily de Waal van huurdersvereniging Boks. “Wij zijn het er niet per se mee oneens dat ze nu al het voorschot verhogen in plaats van achteraf. Maar we vragen de verhuurder om niet aan het eind van het jaar pas de afrekening te doen.” De Waal wijst erop dat studenten vaak van woonruimte wisselen (NOS, 28 december 2021). Klik hier om dit artikel te lezen
- SSH-huurders van studentenkamers zijn hierdoor tientallen euro’s per maand meer kwijt. Bij een studio kan de rekening zelfs oplopen tot een extra 100 euro per maand. Voorzitter van huurdersvereniging BoKS Lily de Waal zegt veel bezorgde SSH-huurders aan de telefoon te krijgen. “Een verhoging van 40 euro aan servicekosten per maand is een behoorlijk bedrag voor studenten”, zegt zij (DUB, 11 januari 2022). Klik hier om dit artikel te lezen.
- Suzanne Krolis, woordvoerder van de SSH-huurdersvereniging BoKS, is wel blij dat SSH de moeite heeft genomen om haar bewoners tijdig te waarschuwen over de verhoogde kosten. Suzanne is zelf bewoner van een SSH-studio in Rotterdam en ziet haar verwarmingskosten volgend jaar met bijna 40 euro per maand toenemen. Ze vindt het vervelend dat ze geen eigen energiemeter heeft en zo niet zelf op haar energierekening kan besparen. “Het is demotiverend omdat zuiniger met energie omgaan zo geen voordelen voor mij heeft, ondertussen betaal ik bijna het dubbele aan energiekosten”, vertelt Suzanne (OPEN Rotterdam, 23 december 2021). Klik hier om dit artikel te lezen.